Informacja prasowa

Bezpłatne pompy insulinowe dla cukrzyków

Specjalistyczny Ośrodek Internistyczno Diabetologiczny dr Małgorzaty Arciszewskiej, jako jedyny w województwie podlaskim, podpisał kontrakt z NFZ na leczenie cukrzycy typu 1 z zastosowaniem refundowanych pomp insulinowych u pełnoletnich pacjentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Dodatkowo placówka rozpoczęła współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w zakresie programu wypożyczania pomp insulinowych kobietom z cukrzycą, które starają się o dziecko lub są w ciąży.

Pompy dla młodzieży
Pompa insulinowa jest aparatem służącym do regulowania poziomu glikemii – na bieżąco monitorującym poziom glukozy we krwi i automatycznie podającym odpowiednie dawki insuliny.
Pacjenci między 18-26 rokiem życia, którzy zgłoszą się do naszego ośrodka, zyskają możliwość otrzymania na własność pompy insulinowej wraz z osprzętem (wkłuciami i drenami) bez ponoszenia kosztów jej zakupu. – mówi dr n. med. Małgorzata Arciszewska. – Dodatkowo, w ramach refundacji, każdy pacjent zostanie odpowiednio przeszkolony oraz otrzyma materiały edukacyjne dotyczące stosowania pomp insulinowych. – dodaje pani doktor.
Kontrakt z NFZ na refundację pomp insulinowych podpisany został do końca 2014 roku. W ramach kontraktu przewidziane jest podłączenie ok. 50 pomp w każdym półroczu.

Pompy dla kobiet ciężarnych
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprosiła Ośrodek dr Małgorzaty Arciszewskiej do udziału w programie wypożyczania pomp insulinowych kobietom z cukrzycą, które starają się o dziecko. W ramach programu kobiety ciężarne chore na cukrzycę, mogą ubiegać się o bezpłatne wypożyczenie pompy insulinowej.
Już na rok przed planowaną ciążą pacjentki z typem 1 cukrzycy mogą zgłosić się do naszego ośrodka, żeby otrzymać pompę i odpowiednio przygotować się do ciąży uzyskując prawidłowy poziom glikemii. Dodatkowo w momencie zajścia w ciążę pacjentka poza pompą otrzymuje bezpłatnie jednorazowe wkłucia i dreny. – wyjaśnia dr n. med. Małgorzata Arciszewska.
Stosowanie pompy insulinowej zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka, jak również komfort życia codziennego. Urządzenie pozwala uniknąć wielokrotnego kłucia w ciągu dnia, drobiazgowego planowania godziny i obfitości każdego posiłku. Pompa jest bardzo mała – noszona pod ubraniem jest zupełnie niewidoczna.

Rejestracja i przyjmowanie pacjentów odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00. Wizyty należy umawiać telefonicznie pod nr tel.: +48 85 66 44 050 lub +48 695 900 925.

Diabetyk komentarz, cukrzyca, diabetyk.pl

zv7qrnb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Cukrzyca typu 1 - Ragnar Hanas

Cukrzyca typu 1 u dzieci, młodzieży, dorosłych Cukrzyca typu 1 u dzieci, młodzieży, dorosłych. Ten podręcznik – nazywany „biblią edukacyjną o cukrzycy typu 1” – to wydawniczy ewenement na skalę światową.

 SWEETZONE - strefa młodych diabetyków
Diabetica
Diabetycy.eu
Mojacukrzyca.org
Radio WNET - Diabetyk na fali